niedziela, 24 lipca 2016

LBA #2 #3

Cześć Kochani! 
Jako że kac książkowy minął mi dopiero dziś rano, a o filmie było wczoraj, tak więc dzisiaj przychodzę do was z zaległymi LBA ;). Właściwie uznałam, że robienie ich pojedynczo byłoby katorgą, bo nominacja 22 osób i wymyślenie tylu pytań… o dajcież spokój, jeszcze nie zwariowałam! Dlatego też LBA jeśli będą się pojawiać, to skumulowane. Dziś odpowiem na nominację Kingi z Książek bez tajemnic, oraz Julii z In the haven of books. Oczywiście dziękuję dziewczynom za nominację ;). CO TO JEST LBA?
Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cie nominował.Zacznę od pytań Kingi, bo czekają na mnie już jakiś czas ^^

1.Pierwsza książka, którą kupiłeś/aś.

Hmm… to zależy jak to rozumieć ;P. Pierwszą książka, którą kupiłam za swoje pieniądze była chyba trylogia Igrzysk Śmierci. Aczkolwiek nie jestem pewna, bo w tym okresie  kupiłam masę książek i nie potrafię stwierdzić, która była pierwszą ;) . Z kolei pierwszą książką kupioną jeszcze na zasadzie „tato, a kupiiiiszzz miii..” był drugi tom Pieśni Lodu i Ognia. Pierwszy wzięłam od niego zanim sam go przeczytał i po skończeniu Gry o tron nie mogłam usiedzieć, chciałam więcej!

2. Twoja decyzja o założeniu bloga była raczej spontaniczna, czy przemyślana?

Zdecydowanie spontaniczna. Właściwie jedyną rozmową o blogu poprzedzającą jego powstanie mogę tu przytoczyć. 
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… siedziałam z moim chłopakiem i zapadła cisza. Nagle zapytałam: „Marcin, a gdybym tak założyła bloga?”, a on odpowiedział pytaniem: „jakiego?”. „O książkach” – odparłam. „O, to fajne by było, to załóż”. KONIEC.
To tyle w temacie przemyślanej decyzji :D

3. Ile masz książek w swojej biblioteczce?


O luju, wybaczcie lenistwo, ale nie chce mi się liczyć, ale obstawiam, że coś kolo pięćdziesięciu? Może więcej, raczej nie mniej, a policzyć w stanie nie jestem, bo moje książki zwykle długo u mnie nie zostają, zaraz po przeczytaniu ktoś je porywa :P
4. Masz swoje OTP? Kto to jest?

Miałam napisać, że nie mam, ale po sprawdzeniu w Google czym u diabła jest OTP okazuje się, że mam (człowiek uczy się caaaałe życie) :D Nie kibicuje prawdziwym, rzeczywistym osobom, bo to trochę chore mi się wydaję. Ale jeśli przejdziemy do świata fantazji, to jest masa par, które są moim OTP. Na pewno Kestrel i Arin z Pojedynku, Mara i Cal z Czerwonej Królowej Jamie i Claire (nie bijcie jeśli kaleczę imiona, piszę z pamięci, bo LC stawia opór ;<) z Obcej… Cholera mogłabym tak bez końca :P O! Już ostatnia, obiecuję ;) Peeta i Katniss z Igrzysk Śmierci. Finito :P

 


5. Najgorsza ekranizacja jaką widziałaś/eś. Dlaczego akurat ta?

Uuu… Kinomanowi mojej rangi ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Pomińmy filmy  z gatunków, których nie lubię. Myślę, że Terminator zasługuje na miano najgorszej ekranizacji. Czemu? Bo nie lubię patrzeć na Arnolda, nie podoba mi się ta konkretna historia, nie lubię patrzeć na Arnolda, w moim domu Terminator leci co najmniej raz na dwa miesiące, a tak w ogóle… wspominałam, że nie lubię patrzeć na Arnolda?


6. Kupujesz czy raczej pożyczasz książki?

Myślę, że jest remis. Wiele pożyczam, ale prawie za każdym razem, gdy wejdę do księgarni wychodzę z niej z nowym nabytkiem ;).

7. Popularna książka lub seria, której fenomenu nie rozumiesz.

Pewnie nie jestem jedyną, która od razu pomyślała o Grey’u… Ale mam inną. Szklany tron . Co prawda jeszcze jej nie skreśliłam, ale zawiesiłam czytanie pierwszego tomu, bo mnie męczył. Po Dworze cierni i róż oczekiwałam od Mass czegoś więcej, tym bardziej, że wiele osób mi polecało ten cykl, zapewniała, że jest niesamowity, że przygody, czary, miłość... A tu póki co lipa. Ale mam jeszcze wątłą nadzieję, że coś się stanie i seria mnie w końcu wkręci ;).

 8. Należysz do jakichś fandomów? Jeśli tak, to jakich?

Nie należę ;).

9. Uczestniczysz w książkowych wydarzeniach typu targi książki lub spotkania autorskie?

Jeszcze nie miałam okazji, ale w przyszłości chętnie wezmę udział w tego typu wydarzeniach. 

10. Czy posiadasz jakąś książkę z autografem/dedykacją? Pochwal się ;)

Niestety nie :<.

11. Czy jest jakaś piosenka, która kojarzy ci się z twoją ulubioną książką?

Z ulubioną? Ano jest  ;) Właściwie to cover piosenki z gry Wiedźmin, ale automatycznie przypisuję ją do Sagi o Geralcie ;). Tu Wam ją zostawię:No dobra, a teraz pytania od Julii :)

1. Ulubiona para z Harrego Pottera.
Lupin i Tonks <3 Wiem, że to jest mało istotna para, ale byli pierwszymi osobami, o których pomyślałam. Kurde jak ja ryczałam na ostatniej części :<  


2. Ile posiadasz zakładek w swojej kolekcji? 
Jak tak policzyć wszystkie.. to mi wychodzi, że równiutkie zero :D Jestem skończoną łajzą i zawsze gubię zakładki, dlatego przestałam używać fachowych zakładek, i zaznaczam sobie czymś, co akurat mam pod ręką. 
PS. Nie zaznaczajcie sobie biletem MPK! Cudem się wtedy od mandatu wymigałam -,-

3. Piszesz wiersze? Jeśli tak, pochwal się jednym z nich!

Zdecydowanie nie pisze wierszy, moja kariera poetki skończyła się jakoś w 4 kl :D Na chwilę obecną próbuję odnowić jakiekolwiek piśmienne zdolności, bo po operacji szlag je trafił. Może za jakiś czas pojawi się tu jakieś opowiadanie, ale z pewnością nie wiersz. Nie będę kalać liryki moimi spaczonymi umiejętnościami :)4. Wolisz książki jedno-, dwutomowe, trylogie czy wieloczęściowe?
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Są niesamowite cykle, niezwykłe trylogie, ale czasami niejedną serię położyłaby na łopatki pojedyncza książka. Czytam wszystkie, a wolę te najciekawsze ;)

5. Podaj trzy ulubione gatunki książek.
Na pewno Fantasy. Później młodzieżówki wszelakie... no i romanse... ale w sumie... ej nie podoba mi się to pytanie! Nie lubię się ograniczać, a zwykle książki po które sięgam ciężko zaklasyfikować do jednego gatunku, tak więc i powieści przygodowe, i romanse historyczne i współczesne... Zgłaszam sprzeciw, nie odpowiadam!

6. Podaj trzech ulubionych autorów.
Tyryryryry oczywiście mój mistrz Andrzej Sapkowski. Od niedawna moją ulubienicą stała się Pani Marie Rutkoski. A trzeci... Chyba Martin. Nie lubię go i uwielbiam jednocześnie, tak samo, jak Rutkoski. A skoro czuje do nich tak skrajne emocje, to znaczy, że muszą być świetni :D.

7. Najgorsza książka, jaką przeczytałeś/eś
Na chwilę obecną Endgame. Recke macie tutaj <wchodzisz na własną odpowiedzialność>. Swoją drogą zauważyłam, ze negatywna recka Endgame miała zadziwiające wzięcie... chyba jestem beznadziejną "recenzentka" :'( ale wyznam Wam, że mam chyba nowego kandydata na najgorszą książkę. Istne Pokemony! Ale najpierw ją skończę, a później ocenię. Póki co nie mam na nią siły -,-

8. Ulubiony cytat z książki.
Kurcze... Na pewno coś Sapkowskiego, bo chyba tylko jego umiem przytoczyć bez sprawdzania :D Aczkolwiek nie mam w tej chwili Wifi, więc mogę coś przeinaczyć:

"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka ma kształt i jest słodka. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

To chyba z Ostatniego życzenia... ale nie dam sobie ręki uciąć. Właściwie nie mam jednego ulubionego cytatu, a ten akurat mi przyszedł do głowy. Uważam, że jest niezły, bo miłość... miłość faktycznie jest jak gruszka <3.
Bez kitu.. Wpisałam w google "pear" a wyskoczył Geralt :O

9. Biblioteki czy księgarnie?
Remis. Biblioteki oferują jakiś taki magiczny klimat. Świadomość, że trzymam w dłoniach historię, którą przede mną przeżyło X osób, a po mnie sięgnie po nią kolejne X... To, że może któraś ze stron została naznaczona łzami jakiejś dziewczyny z bloku przy Lwowskiej, albo że ktoś śmiał się nad dokładnie tą samą książką... Cudowne uczucie <3. Z kolei kupowanie książek sprawia mi niesamowitą frajdę i satysfakcję. uwielbiam stawiać na półeczce kolejne tomy, i odkładać je tam po przeczytaniu ze świadomością, że w każdej chwili mogę ponownie wrócić do danej historii ;).


10. Jeśli miałbyś/miałabyś napisać książkę, to w jakim gatunku?
Podejrzewam, że coś w klimacie Fantasy. Od tego wszystko się zaczęło i to jest najbliższe moejmu serduchu (serduchowi?:).

11. Idealna książka na lato?
Hmm... Coś lekkiego i przyjemnego... Ej wiem! Aż po horyzont Morgan Matson :) Czytałam ją chyba dwa lata temu właśnie na wakacjach, pasuje idealnie. Jest podróż, jest trochę serduszek, jest masa nowych miejsc,  a wszystko przyjemnie opowiedziane ;)


Okej, teraz czas na nominacje ;) Tak więc nominuję:

2. Jadwigę z Zajęczej nory (to brzmi genialnie xD)
3. Amelię z Osobisty ósmy księżyc
4. Angelikę z Tylko magia słowa...
5. Martę z Zaczytanej doliny 
6. Benitę z Welcome To The Dark Side
7. Laurę z Śnię z książkami
8. Julię z Books by Geek Girl
9. Paulinę z Bookworm
10. Magdę z Emplace
11. I każdego, kto ma ochotę na ten tag ;)

A oto moje pytania:

1. Jest wojna. Ty masz skompletować pięcioosobową drużynę, która będzie nas bronić. Których książkowych bohaterów wybierzesz? Dlaczego akurat ich?
2. Jeśli mogłabyś wcielić się w jednego z książkowych bohaterów, to na kogo padł by Twój wybór?
3. Możesz porozmawiać z jedną z literackich postaci. Kogo wybierasz? Czemu?
4. Którą porę roku lubisz najbardziej i dlaczego?
5. Czy miałaś jakąś dziwną historię/sytuację związaną z blogiem?
6. Dlaczego założyłaś swojego bloga?
7. Jaką książkę poleciłabyś an dobry początek komuś, kto dopiero zaczyna przygodę z książkami?
8. Co najbardziej irytuje Cię w Blogsferze?
9. Czym się kierujesz przy wyborze książki?
10. Co ci chodzi po głowie?
11. Jaka piosenka dziś Ci towarzyszy?


Ufff, koniec :D 
Powodzenia i miłej zabawy!
Q.

29 komentarzy:

 1. Czyżby jakaś klątwa? Dosłownie przed chwilą dodałam post z LBA i tak, nominowałam Ciebie również... Jak widać czeka nas kolejna seria pytań... Powodzenia!
  I to wykonanie Sylwii <3
  Ja również nie używam zakładek, u mnie zwykle są to kartki samoprzylepne złożone w mały kwadracik, taaaak :D

  Pozdrawiam cieplutko ♥
  http://sleepwithbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha NIE LUBIĘ CIĘ! :D
   Czyżbym trafiła na kogoś od Accantusa? <3
   Mi się skończyły, jutro jadę po nowe zapasy :D
   Całusy ;*

   Usuń
 2. Ale się rozpisałaś! :D
  Czuję się jak ostatnia wariatka z myślą, że nienawidzę Peety :'D Katnis też jakoś wyjątkowo nie polubiłam, a jak ktoś pyta o mój ulubiony szip z Igrzysk, to zawsze odpowiadam to samo xd Gale i ja - bo nie skazałabym chłopaka na Katniss! .
  Aż głupio się przyznać, ale nie czytałam HP - nie bijcie :')
  Jestem ciekawa Twojego opowiadania! Wstawiaj, wstawiaj - już nie mogę się doczekać <3
  Serdecznie dziękuję za nominację <3 Odpowiem na pewno!
  Buziaki <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katniss nie lubie, nijak jej nie mogłam strawić, ale Peete uwielbiam <3 A że on chciał być z Katniss no to im kibicowałam :D Gale był głupi! :<
   A opowiadanie to... najpierw niech mi recki zaczną wychodzić na zadowalającym mnie poziomie, wtedy pomyśle o pisaniu prawdziwym :D
   Czekam ;*

   Usuń
 3. Świetne pytania i odpowiedzi, zgadzam się z większością z nich! Moja decyzja o założeniu bloga też była kompletnie nieprzemyślana, sama nie mogę wyjść z podziwu, że stronka tak się rozwinęła! "Miłość jest jak gruszka", hahahah, ten cytat zawsze mnie rozbawia :)
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Cienia i kości"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój blog "żyje" od dwóch tygodni z hakiem i nie wierzę, że to wypala :O Niesamowita satysfakcja z tego jest <3 Sapkowski ma fenomenalne cytaty!
   Na pewno zajrzę ;*

   Usuń
 4. Myślę, że wielu blogerów założyło bloga spontanicznie :) Ciekawe odpowiedzi! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Zastanawiam się, czy założenie bloga można w ogóle zaplanować... ;)

   Usuń
 5. Świetny tag i odpowiedzi :) Fajny cytat :D
  Buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Studio Accantus i "Wilcza zamieć" - no po prostu cudowne ♥ Podoba mi się nawet bardziej niż oryginał. Ja też nie używam zakładek, bo znając mnie, to wszystkie byłyby porwane na kawałeczki albo pozginane. Zdecydowanie bardziej wolę zaznaczać sobie papierkami po cukierkach i patyczkami od lodów :D
  Buziaki, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha czyli nie tylko ja mam "śmieciowe" zakładki :D
   Też wolę wykonanie Sylwii ^^
   Buziaki ;*

   Usuń
 7. Ja tak samo nie umiem się wypowiedzieć, czy wolę biblioteki czy księgarnie... I to i to sprawia niezwykłą radość! Decyzja o blogu również była spontaniczna - chyba jak większości blogerów :D - raz przyszło mi do głowy i jeszcze tego samego dnia założyłam swój mały świat w blogosferze :)

  Pozdrawiam!
  chocabooks :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje "blogowanie" miało początek w pisaniu opowieści która wyszła spontanicznie :D Po prostu pewnego dnia usiadłam napisałam coś na kartce i tak jakoś się zaczęło. jednak pisanie jest wciągające ;) A tak przy okazji to na moim blogu pojawiły się dwa fragmenty mojego opowiadania :) byłoby mi miło gdybyś podała mi jakieś wskazówki czy porady jak pisać i czy ma w ogóle to jakiś sens :)

  Pozdrawiam ;)
  http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kocham "Terminatora"! <3 Oglądałam wszystkie pięć części :D
  Ja niby mam nawet sporo zakładek, ale wciąż korzystam z jednej, dopóki się nie zniszczy.
  Ja niby też najbardziej lubię gatunek fantasy, science fiction futurystyczne i thrillery, ale nie ograniczam się i czytam książki z wielu gatunków.
  Fajny ten cytat z gruszką, jakoś mnie bawi :D
  Pozdrawiam *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź wyjdź! Mój tata z bratem robią co chwile maratony i leci jedna część po drugiej, chyba mam jakiś uraz. No i żylasty Arnold, fe!
   Ograniczanie się jest słabe, skoro jest tyle możliwości ;)
   Cieszę się, że Ci się podoba :D Sapkowski ma wiele mądrości ubranych w zupełnie niepoważne słowa <3
   Buźka ;*

   Usuń
 10. Ja wolę oryginalną wersję "Wilczej zamieci"...
  Fajne odpowiedzi, przyjemnie się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli co to jest to OTP no ja nadal nie wiem, a też w którymś tagu mnie o to pytano . ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dziękuję za nominację, ale kiedy się ukaże, nie mam zielonego pojęcia. ;d

   Usuń
  2. OTP - Z angielskiego One True Paring (Jedyny prawdziwy paring) :D Google prawdę Ci powie ^^
   Jasne, zdaje sobie sprawę, że mało kto LBA robi na bierząco - sama odkłądam to w czasie :P

   Usuń
 12. Bardzo fajne odpowiedzi, niektóre pytania były trudne (dla mnie), a ty poradziłaś sobie z nimi fantastycznie :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 13. O matko, biedna Amelka, już ma z dziesięć nominacji xD
  Dobra, to tak: najpierw powiem, że chyba jestem za stara na tą grypserę blogosfery bo nadal zastanawiam się czym do cholery jest ten cały fandom, o OTP nie wspominając (z takich skrótów znam tylko PKP, PKO i THC).
  Z Twoich odpowiedzi najbardziej zapamiętam, że nie lubisz patrzeć na Arnolda xDDD Ja nawet lubię Arniego, taki wiejski dobry chłopak :D
  Świetne odpowiedzi, już dawno się tak nie ubawiłam :D
  Aaaaaa a apropos (matko ile "a") pierwszej ksiażki, którą kupiłaś- to przypomina mi się moja, to było "Płytkie nacięcie" Karin Slaughter, mam wielki sentyment do niej, dałam za nią chyba 30 zł tym złodziejom w empiku, ale co tam, warto było!

  Pozdrawiam gorąąąąąco! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cholera, gdybym wiedziała, to nominowałabym kogoś innego :D ale... ciekawią mnie jej odpowiedzi, na pewno się uśmieje czytając <3
   Ej też nie ogarniam tego HTC, OTP, PPQ i innych skrótów, na szczęście Google zawsze pomogą :D A fandomu nadal nie rozgryzłam, więc uznałam, ze skoro nie wiem co to a cholerstwo, to pewnie do niego nie należę :D
   Dzięki! :*
   O luju, czemu mam wrażenie, że Płytkie cięcie jest czymś podobnym do Ginekologów, i patrząc na ten tytuł mam przed oczami stół chirurgiczny i rozpłatanego człowieczka? :O

   Buźki ;*

   Usuń
 14. Też gdyby mnie ktoś parę dni temu spytał ile mam książek powiedziałabym że na oko tak 50, do czasu aż wczoraj postanowiłam je odkurzyć i przeliczyć i naliczyłam się 130, z czego moja "kariera" czytelnicza rozpoczęła się we wrześniu 2015 :D Co do autorów, to równiez wielbię Sapkowskiego, mistrz <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie nie wiedziałam jak traktować to pytanie, bo w pokoju mam książek od cholery :D ale postanowiłam wziąć pod uwagę tylko te, które sama kupowałam, a nie te, które sobie przywłaszczyłam gdzieś ze strychu, albo z półki rodziców :D z tamtymi wyszło by tego o wiele więcej XD

   Usuń

Drogi Gościu!
Jeśli już tu trafiłeś, to zostaw po sobie ślad ;)
Proszę, najpierw przeczytaj, później skomentuj. Zależy mi na twojej SZCZEREJ opinii. ;)
Zaglądam do każdego, kto pozostawi po sobie trop w postaci komentarza, lub obserwacji ;)